poniedziałek, 30 grudnia 2013

Matka Boża "Pneumatofora" pomoże w pielgrzymce przez USA, która ma upamiętnić kanonizację bł. Jana Pawła II

Opiekunką pielgrzymów jest Ta, która jako pierwsza "wyruszyła z pośpiechem w góry". W przyszłym roku, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 27 kwietnia 2014 (Dzień kanonizacji JPII),
Pielgrzymi Bożego Miłosierdzia znowu wyruszą na szlak pod Jej opieką - tym razem droga poprowadzi przez USA.

Przez Amerykę powędruje samotnie dwóch pielgrzymów: jeden rozpocznie w San Francisco, drugi w meksykańskim Guadeloupe.
Pielgrzymka aCross America która połączy Zachód i Wschód, Północ i Południe Stanów i zakończy się w Nowym Jorku, w miejscu dawnego kompleksu World Trade Center.
Dwa samotne szlaki skrzyżują się gdzieś na Wielkich Równinach, kładąc Krzyż na mapie USA (stąd nazwa aCross America - przez Amerykę... "cross" to po ang. krzyż).


Wczoraj, w Dniu Św. Rodziny pielgrzymka "aCross America" została oficjalnie ogłoszona na spotkaniu wspólnot Kościół Domowy w Szczecinie, w obecności ks. Metropolity
Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Jak zwykle znak nowej pielgrzymki przychodzi nieoczekiwanie. Nie mamy wiz ani środków choćby na bilety.
Wierzymy natomiast, że Matka Boża w Dniu św. Rodziny otwiera przed nami drogę, w która sama poszła jako pierwsza.
Na początku tego roku podobnie trudne wydawało się wyzwanie dotyczące drogi przez Kubę. A jednak pielgrzymka Jacka i Darwiny została ukończona i pokazała niezwykłe owoce.
Wtedy część środków udało się zgromadzić przez aukcję ikon Matki Bożej Pneumatofory pisanych przez przyjaciół pielgrzymki - uczestników warszawskich warsztatów ikonopisania.

Zapraszamy do współpielgrzymowania z nami przez USA przez modlitwę.
W drogę razem z nami można też wyruszyć modląc się przed ikoną.
Osoby pragnące włączyć się w pielgrzymowanie przez zakup ikony prosimy o mail na adres: idzieczlowiek@gmail.com
Ikona jest pisana tradycyjną techniką tempery jajowej na desce z drzewa liściastego. Rozmiar w przybliżeniu A4. Cena ok. 100 - 200 zł (zależy od rozmiaru)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz