piątek, 5 maja 2017

Ikona dla Syrii. Na zaproszenie pracowni HERMENEIA ikonografowie z Polski składają dar dla Syrii

6 czerwca w Klasztorze OO. Franciszkanów w Niepokalanowie odbędzie się wystawa ikon Matki Boskiej Kazańskiej przeznaczonych na aukcję - zbiórkę na pomoc dla Syrii.
Osoby, które pragną zaofiarować swoją pracę ikonopisania i modlitwę w intencji Syrii otrzymają pocztą zagruntowaną deskę i podlinnik (przesyłka za pobraniem). Stolarz spod Warszawy zaofiarował bezpłatnie 20 desek ze szpongami. Nasza pracownia zapewniła gruntowanie, szlifowanie i wysyłkę desek. Proszę ikonografów, którzy podjęli się zadania o przesłanie na adres pracowniahermeneia@gmail.com swojego dokładnego adresu do wysyłki desek.Film z zaproszeniem do modlitwy za Syrię

W programie wieczornej wystawy 6 czerwca w Niepokalanowie jest przewidziany wykład ks. prof. Janusza Królikowskiego o ikonie Matki Boskiej Kazańskiej (jest autorem książki "Znak jedności" o historii tej niezwykłej ikony) i świadectwa Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia, którzy rok temu w pieszej pielgrzymce na trzech szlakach do Berlina nieśli ikony MB Kazańskiej z Kazania, Bejrutu i Fatimy. Historia ikony Kazańskiej jest związana z tymi trzema miejscami.


Autorzy ikon, którzy nie będą mogli pojawić się na wystawie osobiście w dniu 6 czerwca w Niepokalanowie Lasku proszę o przesłanie odpowiednio zabezpieczonej ikony do dnia 30 maja na adres: Monika Adaszkiewicz, Instyt Maryjno-Kolbiański "Kolbianum", ul. Kolbego 5, 96-515 Teresin.

Po wystawie jedna z ikon wraz z zebraną kwotą zostanie przekazana Myrnie Nazzour, syryjskiej mistyczce z Damaszku, z przeznaczeniem na pomoc potrzebującym w Syrii. W domu Myrny znajduje się ikona Matki Boskiej Kazańskiej, która podczas świąt Wielkiej Nocy zaczęła znów (po 16 latach) wydzielać olej. Myrna przekazała informację, że modli się w intencji piszących ikony. 

Ufamy, że olej jest znakiem i zaproszeniem do modlitwy o pokój dla Syrii. Pisanie ikon jest ofiarą, którą możemy wesprzeć tą intencję. Ikona Kazańska jest nie tylko "Chronicielką Rosji", ale przez swój związek z Fatimą i św. Janem Pawłem II jest szczególnym "Znakiem jedności" i wezwaniem do pojednania nie tylko dla chrześcijan Wschodu i Zachodu.

W razie pytań, proszę o kontakt pod numerem 500-749-123 (Roman Zięba, Pracownia Hermeneia przy klasztorze OO. Franciszkanów, ul. Krecia 37)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz